دسته‌بندی نشده

مایکروسافت استخراج ارز دیجیتال در سرویس های cloud را ممنوع کرد.

مایکروسافت غول محاسبات cloud با اعمال محدودیت‌های جدید برای فعالیت‌هایی مانند استخراج ارزهای دیجیتال، اقداماتی را برای افزایش پایداری خدمات ابری خود انجام می‌دهد.

خبرگزاری فناوری انگلیسی The Register در 15 دسامبر گزارش داد که مایکروسافت بی سر و صدا استخراج رمزنگاری را از خدمات آنلاین خود به منظور محافظت بهتر از مشتریان و فضای cloud خود ممنوع کرده است.

این شرکت محدودیت های جدید را به عنوان بخشی از شرایط مجوز جهانی خدمات آنلاین مایکروسافت معرفی کرد. مایکروسافت خط مشی استفاده قابل قبول خود را در 1 دسامبر به روز کرد تا روشن کند که “ماینینگ ارز دیجیتال بدون تایید قبلی مایکروسافت ممنوع است.”

در بخش «خط‌مشی استفاده قابل قبول»، مایکروسافت گفت که اکنون از کاربران می‌خواهد برای استفاده از هر یک از خدمات آنلاین مایکروسافت برای استخراج کریپتو، یک پیش تأیید کتبی از این شرکت دریافت کنند.

مایکروسافت گفته است که آخرین محدودیت‌های استخراج کریپتو با هدف محافظت از خدمات آنلاین در برابر خطراتی مانند کلاهبرداری سایبری، حملات و دسترسی غیرمجاز به منابع مشتری انجام می‌شود.
ما این تغییر را برای محافظت بیشتر از مشتریان خود و کاهش خطر اختلال یا آسیب رساندن به خدمات در Microsoft Cloud انجام دادیم.
این شرکت همچنین گفته است که ممکن است مجوز استخراج رمزارز را برای اهداف آزمایشی و تحقیقاتی برای شناسایی امنیتی در نظر بگیرد.

خدمات آنلاین مایکروسافت، ارائه نرم افزار میزبان مایکروسافت است و جزء نرم افزار شرکت به عنوان یک استراتژی خدمات است. این خدمات شامل شبکه محاسبات ابری Azure مایکروسافت است که به ارائه استخراج ارزهای دیجیتال در انواع خاصی از اشتراک ها معروف است. همانطور که قبلاً گزارش شده بود، مایکروسافت خدمات بلاک چین را در Azure نیز آزمایش کرد، اما بی سر و صدا پروژه خدمات Blockchain Azure خود را در سپتامبر سال گذشته خاتمه داد.

بر اساس برخی گزارش‌ها، سیستم‌های رایانش ابری مایکروسافت در سال‌های اخیر به دلیل ادامه محدودیت‌های زنجیره تامین، با کمبود ظرفیت قابل‌توجهی مواجه شده‌اند. انتظار می‌رود بیش از نیمی از مراکز داده Azure تا اوایل سال 2023 محدود بمانند.

با اتخاذ محدودیت‌های جدید، مایکروسافت به بسیاری دیگر از ارائه‌دهندگان محاسبات cloud، از جمله گوگل می‌پیوندد، که همچنین مشتریان را از مشارکت در استخراج ارزهای دیجیتال بدون تأیید قبلی کتبی Google منع می‌کند. پلتفرم های دیگری مانند اوراکل استخراج ابری را به طور کامل ممنوع کرده اند، در حالی که Digital Ocean نیز به مجوز کتبی نیاز دارد.

استخراج cloud روشی جایگزین برای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال است که به کاربران امکان می‌دهد بدون استفاده از تجهیزات یا سخت‌افزار ماینینگ، سکه‌های دیجیتال استخراج کنند و با تکیه بر یک مرکز داده از راه دور با قدرت پردازش مشترک، استخراج کنند. طبق گفته گروه تحقیقاتی بلاک چین شورای بلاک چین، استخراج ابری یکی از سودآورترین راه‌ها برای استخراج کریپتو است، زیرا نیازی به پرداخت هزینه تجهیزات و هزینه‌های مربوط به آن از سوی مشتریان ندارد.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که صنعت ماینینگ ارز دیجیتال با بحرانی بزرگ مرتبط با زمستان کنونی ارزهای دیجیتال مواجه است و برخی از ماینرها به دلیل کمبود بودجه در آستانه ورشکستگی قرار دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا