مقالات آموزش ارز دیجیتالمقالات آموزش بلاکچین

کاربرد هوش مصنوعی در بلاک چین , ارزدیجیتال و ترید

بلاک چین , ارزدیجیتال و ترید اینروزا دنیا بیشتر داره رو به آینده میره و از این حوزه ها بیشتر داره استفاده میشه. و دنبال پیشرفت های زیادی در زمینه تکنولوژی هست تا بتونن زندگی افراد رو آسون تر کنند. یکی از این پیشرفت ها درواقع هوش مصنوعی هستش. که مطمئنم چیزایی ازش شنیدین که چطور کار میکنه و اصلا چیه درواقع در این مقاله هدف ماهم همینه. تا شما رو با هوش مصنوعی آشنا کنم. و این آخرش نیست ما میخوایم همچنین شما رو با هوش مصنوعی ای که اینروزا خیلی افراد ازش استفاده میکنن براتون توضیح بدیم
و اون کاربرد هوش مصنوعی در بلاکچین , ارزدیجیتال و ترید هست که خیلی بدردتون میخوره اگه توی این حوزه فعالیت میکنید. پس حتما در این مقاله کاربرد هوش مصنوعی در در بلاکچین , ارزدیجیتال و ترید همراه ما باشید. تا آشناییتون بتونید خودتون یکی از استفاده کننده های این هوش مصنوعی بشید.

هوش مصنوعی چیست؟

شاید با شنیدن اسم هوش مصنوعی اول فکر شما به سمت ربات ها بره. و تصور کنید که منظور از AI همون ربات هایی هستن. که غیر احساسی هستن که برای انجام فعالیت های انسانی ساخته شدن. و برای راحتی انسان ها جای اونهارو بگیرن.
در واقع هوش مصنوعی Artificial intelligence که مخففش میشه AI، در واقع تکنولوژی ای هست که به شکلی قابلیت فکر کردن داره. البته این ویژگی فکر با چیزی که ما به عنوان تفکر انسانی میشناسیمش تا حد خیلی زیادی متفاوته. اما در اصل سعی داره تا از اون تقلید بکنه.

اینروزا این تکنولوژی داره پیشرفت های خیلی زیادی میکنه. ولی بازم به اون صورت نتونسته پیشرفت کاملی بکنه و هنوزم ما خیلی از کارهای روزمره مون رو انجام میدیم. مثل سرچ در اینترنت یا گشت در سوشال مدیا که همه تاثیر گرفته از AI هست. و در واقعیت اینجور مواقع داریم از اون استفاده میکنیم. این استفاده چون به اون عادت کردیم و در اون لحظه حسش نمیکنیم که داریم از این تکنولوژی استفاده میکنیم. دلیل اصلی اینه که نمیدونیم هوش مصنوعی واقعا چی هست و چه کارهایی میتونه انجام بده. از اونجایی که آینده مطمئنا کنترلش با هوش مصنوعی میشه بهتره که به جای نگران بودن نسبت به این قضیه بدونیم که چه کارهایی رو میتونیم باهاش انجام بدیم و اطلاعاتمون رو در این زمینه و حوزه افزایش بدیم.

وظیفه هوش مصنوعی چیست؟

وظیفه اصلی این تکنولوژی تقلید از ساختار مغز انسان هست. درک مقابل و کمک دوطرفه، خودآموزی و یا فکر کردن مثل انسان ها در مورد گونه‌ های مختلف حیات بیولوژیکی. یا استفاده به عنوان جایگزین انسان ها در مشاغل مختلف و یا تقلب در گیم های مختلف. همگی فقط بعضی از کارایی هستن که حال حاضر هوش مصنوعی انجام میده. و بیشتر سعی شده تا به بعضی از توانایی‌ ها و قدرت‌ های این تکنولوژی بیشتر توجه بشه.

کاربرد هوش مصنوعی در حوزه ارزدیجیتال

دیگه فکر کنم همتون با ارزدیجیتال آشنایی دارید که چه محبوبیت هایی بدست آوردن و چقدر اینروزا ازشون استفاده میشه. ولی بازم سردرگمی های زیادی بین سرمایه‌ گذارا در این حوزه وجود داره. هرچند که بیشتر ما در مورد ارزدیجیتال شنیدیم. اما ایده یک ارز غیرمتمرکز و روش معامله اون هنوز برای بعضی از افراد سخت و تازه هست. جدید که ما رو ممکنه توی سرمایه‌گذاری در این زمینه یکمی گیج بکنه. علاوه بر این، از زمان موقع بوجود اومدن اولین رمزارز یعنی بیتکوین، نوسانات خیلی زیادی در ارزش این ارز تا الان بوجود اومده. که همین امر دلیلی هست که افراد یا به این سمت نمیرن و فرصت یک سرمایه‌گذاری پر سود رو از دست میدن. و یا بر پایه احساسات توی این حوزه تصمیم‌ گیری میکنن.

کاربرد هوش مصنوعی در ارزدیجیتال
کاربرد هوش مصنوعی در ارزدیجیتال

برای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال به مهارت و زمان زیادی برای درک بهتر بازار نیازه. با اختراع ابزارهای که در فناوری نقش دارن، سرمایه‌گذارا و معامله‌گرا به طور خیلی زیادی دنبال AI و یادگیری ماشین ها هستن تا بتونن به کمک اونها به سرمایه‌ گذاری توی این زمینه برسن و موفق بشن و اونو بیشتر مورد توجه بدن. از اونجایی که رمزارزها توسط فناوری بلاکچین پشتیبانی میشن، این تکنولوژی میتونه در کنار بلاکچین برای رفع خیلی از چالش‌ ها کار بکنه و تغییرات خوبی رو ایجاد بکنه.

مزیت استفاده از هوش مصنوعی ارزدیجیتال

استفاده هوش مصنوعی در حوزه ارزدیجیتال مزایای زیادی داره که باهم چندتا از اونهارو بررسی میکنیم :

تحلیل احساسات بازار ارزهای دیجیتال

موقع سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال، احساسات روی ارزش یک ارز دیجیتال میتونه خیلی تأثیر گذار باشه و و باعث افزایش قیمت اون رمزارز بشه، در حالی که بر اساس یک احساس منفی سبب کاهش قیمت اون رمزارز بشه که قابل پیش‌بینی هم هست. برای همین تجزیه و تحلیل احساسات یا نظرات افراد برای یک موضوع خاص که توسط هوش مصنوعی پردازش این تحلیل ها به راحتی انجام میشه، در این نوع بازار معاملاتی اهمیت خیلی زیادی داره.

انجام خودکار استراتژی‌های معاملاتی با فرکانس بالا

از اونجایی که هوش مصنوعی میتونه هوش انسانی رو شبیه‌سازی بکنه، سرمایه‌ گذارا و تحلیلگرا بیشتر از این تکنولوژی در معاملات با فرکانس های بالا استفاده میکنن. معامله‌ گرایی که میتونند معاملات رو سریع انجام بدند، سود بیشتری نسبت به معامله‌گرایی دارن که اجراشون کندتر هست. معاملات با فرکانس بالا شکلی از معاملات الگوریتمی هست که توسط سرمایه‌ گذارا و صندوق های تامینی مورد استفاده قرار میگیره که سیستم هوشمند تعداد زیادی سفارش رو در با سرعت خیلی زیادی اجرا میکنه.

کاربرد هوش مصنوعی در بلاک چین

از اونجایی که که داده‌ های استفاده شده توی هوش مصنوعی باید به صورت شفاف و بدون دستکاری نگهداری بشه. این تکنولوژی به صنعت بلاک‌ چین نیاز داره. شبکه‌ های بلاک چین عمومی سابقه های دیجیتالی غیرقابل تغییری تولید میکنن که به کاربرا این اجازه رو میده داده‌ ها رو بدون نیاز به اعتماد بین دو طرف بررسی بکنن. علاوه بر این، فناوری بلاک چین به متخصص های این زمینه کمک میکنه تا امنیت داده‌ ها رو با ایجاد یک مسیر حسابرسی قابل دسترس، افزایش بده.

بلاک‌ چین یکی از روش‌ های پیشنهاد داده شده برای حفظ یکپارچگی داده‌ ها در هوش مصنوعی و یادگیری ماشین هست. سیستم‌ های AI حجم عظیمی از داده‌ ها رو تجزیه و تحلیل میکنن، برای همینم امنیت و قابلیت اطمینان براشون خیلی مهم هست.

استفاده از هوش مصنوعی در بلاک چین یکی از کاربردی ترین تحولات ممکن در عرصه تکنولوژی
استفاده از هوش مصنوعی در بلاک چین یکی از کاربردی ترین تحولات ممکن در عرصه تکنولوژی

بلاک چین‌ ها به دانشمندای AI دسترسی به یک شبکه غیرمتمرکز تأیید‌ کننده‌ ها رو میده که میتونن داده‌ های اشتباه یا جعلی رو دقیقا تشخیص بدن. بلاک چین‌ ها همچنین به طور خوبی احتمال نقض امنیت داده یا هک رو کاهش میدن. در انتها باید گفت بلاک چین‌ ها دانشمندا AI یا همون هوش مصنوعی رو قادر میسازن تا شبکه‌های اعتماد گسترده‌ ای که شفافیت و همکاری رو که بهش بهبود میبخشه ایجاد میکنن.

دانشمندای هوش مصنوعی ممکنه بدون نگرانی در مورد پخش شدن اطلاعات محرمانه، به راحتی با یکدیگر کار بکنن. فناوری بلاک چین همچنین دانشمندای AI رو قادر به این میکنه که انواع فرایند‌های شرکتی رو خودکار یا همون اتوماتیک بکنن. این روش‌ ها رو بهبود میبخشه و سبب صرفه‌ جویی در وقت و هزینه کسب و کار هم میشه.

مزایای استفاده هوش مصنوعی در بلاک چین

از اونجایی که استفاده از هوش مصنوعی در بلاک چین زندگی افراد رو راحت تر میکنه میخوایم از مزیت های اون براتون بگیم :

مقیاس پذیری

یکی دیگه از نکات مثبت ترکیب این دو تکنولوژی، مقیاس‌ پذیری هست؛ که بعنی با تبادل امن داده‌ ها و مدل‌ ها، بلاک‌چین‌ ها به خیلی از متخصصا این اجازه رو میده و اونهارو قادر میکنه تا با خیال راحت از داده‌ ها استفاده بکنن.

یکپارچگی بهتر داده ها

با توجه به سابقه دیجیتالی بلاک چین. دیدگاه بهتری برای ساختار AI و منشا هایی که ایجاد میشه. کمک خیلی زیادی به افزایش اعتماد و ایجاد یکپارچگی پروگرم ها میشه.

ایجاد بازارهای جدید

وقتی تمرکز روی پروگرم ها باشه. میشه روشی برای فروش ایجاد کرد. که در انتها بازار بوجود میاد. با ترکیب هوش مصنوعی و بلاک چین میشه به شرکت های بزرگ کمک کرد تا حریم خصوصی کاربرا رو بیشتر حفظ کد و از هک شدن اونها جلوگیری کرد. در شبکه های بلاک چین از الگوریتم هایی استفاده میشه. میتونیم برای پردازش روی پروگرم های بلاک چین به صورت مستقیم انجام کنیم. و از این طریق کنترل کاملی روی پروگرم ها میشه انجام داد. و از این طریق از فروش همین پروگرم ها توسط خود شرکت جلوگیری میشه کرد.

برقراری امنیت بالاتر

ترکیب هوش مصنوعی در بلاک چین، میتونه امنیت برنامه های کاربردی تر رو در آینده ایجاد و مستقر کرد. با استفاده از الگوریتم های AI میتونیم از تقلبی بودن تراکنش های مالی جلوگیری کنیم که نشون دهنده نمونه خوبی از این موضع هست. با استفاده از بلاک چین میشه برای ذخیره سازی هر پروگرمی و توزیع مدل های هوش مصنوعی برای بررسی حسابرسی امن استفاده کرد. که در نهایت این پروگرم رو با امنیت بیشتری ایجاد میکنه.

کارایی هوش مصنوعی در ترید

یکی از بازارهایی که از طریق هوش مصنوعی و ماشینی یا همون رباتی بیشترین سود رو به معامله‌گرا و سرمایه‌گذارا اختصاص میده، بازار تریدینگ هست. که به طور کلی، این بازار معاملاتی همیشه در حال توسعه‌ هست که ارزشش 2 کوادریلیون دلاره. با گزارشاتی که رسیده. که روزانه 5.5 تریلیون دلار در این بازار معاملات صورت میگیره.

استفاده AI در ترید
استفاده AI در ترید

هزینه‌ های پایین، نقدینگی بالا، دسترسی راحت و اسون، تنوع جفت‌ ارزها برای معامله و عدم وجود کنترل‌کننده مرکزی، تونسته معامله گران رو روز به روز بیشتر به سمت خودش بکشونه. بازم با این حال، معامله‌گرا و تریدرا برای استفاده بیشتر از سرمایه‌گذاری‌ های ترید های خودشون، باید معایب و مزایای این بازار رو بتونن درک بکنند. فرایندهای پیچیده تعیین قیمت، نوسانات بالا و ریسک بالا تنها بعضی از معایب این پروسه هست.

برای به حداقل رسوندن ضرر کردن تریدرها، معامله‌گرا به AI تکیه میکنن. آمار ها نشون داده. که اینروزا 90 درصد از تریدرهای موفق برای کسب درآمدشون از ربات‌ها استفاده میکنن. این فناوری‌های جدید که از این تکنولوژی در ترید استفاده میشه، به اونها اجازه میده تا حجم زیادی از داده‌ ها رو بدون دردسر تجزیه و تحلیل بکنن، عملکرد اونها رو در زمان واقعی ردیابی بکنن، فرآیندهای معاملاتی رو هم بتونن ساده‌ تر انجام بدن و بنابراین تصمیمات تجاری عاقلانه‌ برای آینده بگیرن.

ویژگی های استفاده از هوش مصنوعی برای ترید

خودتون تا خوندن این مقاله فهمیدید که هوش مصنوعی در هر حوزه ای میتونه چقدر ویژگی داشته باشه و میخوایم ایندفعه ویژگی این تکنولوژی رو در ترید رو باهم بررسی بکنیم :

نداشتن احساسات در معامله:

با استفاده AI با برنامه نوشته شده. روشون برای اونها و الگوریتم خاصی که براش برنامه ریزی شده‌، معامله رو انجام میدن. اما در مورد انسان ممکنه موقع معامله احساساتی مثل طمع یا استرس توی تصمیم گیری هاشون تاثیر میذاره و سبب انجام خطا توی معامله میشه.

صرف جویی در زمان معامله:

هر تریدری نمیتونه حضور 24 ساعته در بازار ارزهای دیجیتال داشته باشه و عملا کار غیر ممکنی هستش، اما یک هوش مصنوعی در ترید توانایی اینو داره که در تمامی و همه ساعت های شبانه روز و همه روزهای هفته معاملات رو بدون تعطیلی و خسته شدنی انجام بده. پس شما با کمک AI برای ترید میتونید بدون حضور خودتون تمامی و همه موقعیت ها رو بشناسید و موقع مناسب تصمیم درست رو عملی بکنید.

سرعت بخشیدن به پردازش داده ها:

AI قابلیت پردازش داده‌ های خیلی زیادی رو توی کمترین زمان داره و در مقایسه با مغز انسان خیلی سریعتر میتونه عمل کنه.

پردازش داده با حجم زیاد:

یکی دیگه از دلایلی که باید از ربات ها یا هوش مصنوعی های معامله گر استفاده بکنیم. اینه که، انسان برای پردازش پروگرم ها با محدودیت مواجه میشه. و توانایی پردازش همشو نداره اما استفاده از AI قابلیت هزاران پردازش رو فقط در زمان خیلی کوتاهی داره.

جمع بندی

خیلی خب دوستان عزیز ما در این مقاله به شما درباره کاربرد هوش مصنوعی در بلاکچین , ارزدیجیتال و ترید به شما اطلاعاتی دادیم تا بتونید از این طالاعات به خوبی استفاده بکنید هرچند هنوزم با پیشرفت علم تکنولوژی خیلی رو به پیشرفت هست اما بازم نتونستن هوش مصنوعی یا همون AI رو به مغز انسان نزدیک تر بکنن اما مطمئنا روزی این اتفاق میوفته. چون همونطور که مشاهده میکنید. کاربرد های این AI ها در بلاک چین و ترید یا ارز دیجیتال چقدر زیاد و شگفت آوره. امیدواریم از خوندن این مقاله لذت برده باشید.
اگه از هوش مصنوعی در این زمینه استفاده کردید به ماهم اطلاع بدید تا اگه به مشکلی برخورد کردید بتونیم شما دوستان عزیز رو کمک بکنیم.

سوالات متداول

هوش مصنوعی چیست؟

هوش مصنوعی Artificial intelligence که مخففش میشه AI، در واقع تکنولوژی ای هست که به شکلی قابلیت فکر کردن داره. البته این ویژگی فکر با چیزی که ما به عنوان تفکر انسانی میشناسیمش تا حد خیلی زیادی متفاوته، اما در اصل سعی داره تا از اون تقلید بکنه.

هوش مصنوعی برای چه چیزی استفاده میشه؟

وظیفه اصلی هوش مصنوعی تقلید از ساختار مغز انسان هست، درک مقابل و کمک دوطرفه، خودآموزی و یا فکر کردن مثل انسان ها در مورد گونه‌ های مختلف حیات بیولوژیکی، یا استفاده به عنوان جایگزین انسان ها در مشاغل مختلف و یا تقلب در گیم های مختلف همگی فقط بعضی از کارایی هستن که حال حاضر هوش مصنوعی انجام میده.

کاربرد های هوش مصنوعی در بلاک چین چه چیزهایی میتونه باشه؟

بلاک چین‌ ها به دانشمندای هوش مصنوعی دسترسی به یک شبکه غیرمتمرکز تأیید‌ کننده‌ ها رو میده که میتونن داده‌ های اشتباه یا جعلی رو دقیقا تشخیص بدن. بلاک چین‌ ها همچنین به طور خوبی احتمال نقض امنیت داده یا هک رو کاهش میدن. در انتها باید گفت بلاک چین‌ ها دانشمندا AI یا همون هوش مصنوعی رو قادر میسازن تا شبکه‌های اعتماد گسترده‌ ای که شفافیت و همکاری رو که بهش بهبود میبخشه ایجاد میکنن.

آیا هوش مصنوعی میتواند در آینده پیشرفت های زیادی بکند؟

هوش مصنوعی داره پیشرفت های خیلی زیادی میکنه ولی بازم به اون صورت نتونسته پیشرفت کاملی بکنه و هنوزم ما خیلی از کارهای روزمره مون رو انجام میدیم، مثل سرچ در اینترنت یا گشت در سوشال مدیا که همه تاثیر گرفته از هوش مصنوعی هست و در واقعیت اینجور مواقع داریم از اون استفاده میکنیم. اما بله ما در گذر زمان از هوش مصنوعی ها استفاده های خیلی بیشتری میتونیم بکنیم.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا